Om

Vil du bli trygg på tur i sommerfjellet? Da trenger du ikke lete videre! Med kurset Fersking i fjellet lærer du blant annet om allemannsretten, klær og utstyr, sikkerhet på tur, samt innføring i bruk av kart og kompass.

Kurset innebærer to overattinger på en av DNT's selvbetjente eller ubetjente hytter, slik at man får en innføring i konseptet hytte til hytte. Etter endt kurs skal man kunne vurdere, planlegge og gjennomføre trygge hytte til hytte-turer på sommerstid, på egenhånd.

Kurset er altså ment for dem som ønsker kunnskap og ferdigheter i friluftsliv på fjellet sommerstid. Kurset er praktisk, og gjennomføres som en tur. Det legges opp til at man skal gå flere timer i fjellet hver dag, og man bør være i normalt god fysisk form.

Etter endt kurs får man kursbevis og en fin håndbok i friluftsliv!

I forkant av kurset gjennomføres et 3-timers planleggings- og informasjonsmøte, i vårt tursenter i Torggata 15, Skien. Ca. varighet 3 timer. Det vil også bli mulighet for å delta via Teams for de som har behov for det.